Las w słoiku – jeden słój, wiele możliwości

Home / Las w słoiku / Las w słoiku – jeden słój, wiele możliwości

Jeden słój, wiele możliwości – słoje szklane

W ostatnich latach hasło DIY, tłumaczone jako Do It Yourself (zrób to sam), zdobyło ogromną popularność wśród osób poszukujących nietuzinkowych rozwiązań dla klasycznych produktów. Idea DIY bazuje na otwartej formule, charakteryzującej się indywidualnym spojrzeniem na otaczający Nas świat, dając tym samym możliwość kreowania swojej przestrzeni według własnego pomysłu. Porzucenie utartych schematów, bazując na własnej inwencji twórczej nie tylko zapewni Nam poczucie niezwykłej satysfakcji, ale także otworzy przed Nami nowe możliwości tworzenia unikatowych, dotychczas niespotykanych form.

Potęga wyobraźni

Założenia Do It Yourself to nic innego, jak świeże, niesztampowe spojrzenie na przedmioty codziennego użytku. Kierując się ideą DIY sami decydujemy o efekcie końcowym Naszej pracy, którym może być zarówno przywrócenie dawnej świetności kreowanego przedmiotu, jak i nadanie mu nowego, oryginalnego charakteru.

Coraz częściej konwencja DIY łączy się z konwencją proekologii, znajdując dla jednego przedmiotu wiele zastosowań, zależnych od konkretnych okoliczności. Jednym z przykładów podjęcia tego typu działań jest wykorzystanie szklanych słojów, które z założenia miały służyć do przechowywania żywności. Słój szklany, dzięki swojej unikatowej formie, świetnie sprawdzi się w stworzeniu efektownej dekoracji. Przeźroczysta konstrukcja szklanego słoja oraz możliwość dopasowania jego kształtu i wielkości do własnych preferencji sprawia, że każdy z Nas może w prosty sposób stworzyć wspaniałą kompozycję, według własnego pomysłu.

Jeden słój, wiele możliwości

  • Słoik na słodycze –Oprócz funkcji użytkowej, jaką jest przechowywanie przetworów żywnościowych, słój szklany może pełnić funkcję dekoracyjną. Umieszczenie w nim słodyczy nie tylko zabezpieczy je przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, ale także w łatwy sposób stworzy niezwykle smaczną, a zarazem przykuwającą wzrok ozdobę.
  • Wazon – Bez wątpienia, wazon na kwiaty stanowi nieodłączny element wyposażenia każdego domu, jednak często jego rozbudowana forma przysłania to co najważniejsze. Słój szklany w kształcie wazonu, dzięki przeźroczystej strukturze, świetnie sprawdzi się do wyeksponowania kwiatów ciętych. Dzięki minimalistycznej budowie, słój szklany będzie stanowić idealny dodatek, nieprzytłaczający umieszczonej w nim kompozycji.
  • Lampion – Słój szklany to idealna opcja na samodzielne wykonanie unikatowego lampionu, który swoim światłem zmieni Naszą codzienną rutynę, tworząc niezwykły, magiczny nastrój. Użycie szklanego słoja do stworzenia lampionu daje Nam pełną dowolność w wyborze źródła światła (świeczka, zapachowy alight,  lampki ledowe) oraz sposobu jego dekoracji.
  • Las w słoiku – Las w szklanym słoju od lat cieszy się ogromną popularnością w środowisku DIY, zachwycając łatwością wykonania i minimalnymi wymaganiami związanymi z późniejszą pielęgnacją. Las w słoiku jest kompozycją różnego rodzaju miniaturowych roślin, umieszczonych na warstwach ziemi, żwirku i węgla aktywnego, uzupełnionych mchem chrobotka, zapewniającym zachowanie odpowiedniej wilgotności przygotowanego podłoża.

Zobacz również Mech Chrobotek

 

 

 

 

Leave a Comment

Zielone ścianyTorby ekologiczne