Ściany z mchu chrobotka – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Home / Zastosowanie mchu chrobotka / Ściany z mchu chrobotka – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Ściany z mchu chrobotka – wszystko, co musisz o nich wiedzieć. Wystrój pomieszczenia, w którym pracujemy zdecydowanie wpływa na produktywność i nastrój pracowników. Surowe wnętrza zaburzają poczucie bezpieczeństwa i wprowadzają pewnego rodzaju nieprzyjemny dystans. Zielone ściany z mchu są coraz częściej wybierane, aby przełamać oficjalną atmosferę, dodać odrobiny ciepła, a także wprowadzić kojące nuty natury do biura. Czym właściwie jest mech chrobotek? Jak pielęgnować zielone ściany oraz czy warto zainwestować w takie rozwiązanie? Tego dowiesz się w tym artykule!  

Mech chrobotek – czym jest ściana z mchu?

Zielone ściany, które efektywnie prezentują się w biurowych przestrzeniach to nic innego niż panele, do których przyklejony jest mech chrobotek. Co ciekawe, sam mech jest ręcznie zbierany, a w kolejnym kroku poddawany wyspecjalizowanej obróbce. To właśnie ten etap sprawia, że materiał zachowuje swoje pierwotne właściwości, takie jak struktura czy piękny kolor, który jest relaksem dla zmęczonych po pracy oczu.

Jak pielęgnować zielone ściany?

Mech chrobotek to jedno z najlepszych rozwiązań do biura. W przeciwieństwie do tradycyjnych roślin nie wymaga on praktycznie żadnej pielęgnacji. Oznacza to, że nie musimy go podlewać oraz przycinać. Decydując się na zielone ściany musimy jedynie pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Trzeba pamiętać, że optymalne będzie utrzymanie około 40 – 60 % wilgotności. Co ciekawe, taki poziom odpowiada zwyczajnym warunkom, które panują w naszych pomieszczeniach na co dzień. Aby taka zielona instalacja służyła nam przez długie lata należy unikać ustawiania jej w miejscach nasłonecznionych, jak również obok grzejników i kominków. Spryskiwanie wodą jest również surowo zakazane. Dodatkowo warto wiedzieć, że uszkodzony mech nie odrośnie i nie zregeneruje się. W związku tym lepiej nie dotykać ściany i zagwarantować jej po prostu spokój.

Zalety takiego rozwiązania

Zielone ściany z mchu wpływają pozytywnie na samopoczucie i zdrowie osób przebywających regularnie w danym pomieszczeniu. Taki widok uspokaja, potrafi zrelaksować, a nawet poprawić humor. Naturalna zieleń oraz wyciszenie pomieszczenia dają poczucie obcowania z naturą, co niejednokrotnie jest w stresujących w chwilach na wagę złota. Jest to rozwiązanie pozbawione szkodliwych substancji chemicznych i w związku z tym zupełnie bezpieczne dla alergików. Dodatkowo mech chrobotek nie zbiera kurzu czy innych nieprzyjemnych zanieczyszczeń, a także jest przyjazny dla zwierzaków. Oznacza to, że w biurze można bez problemu organizować dni dla zwierzaka. Podopieczni pracowników będą zupełnie bezpieczni. Taki element wystroju biura zdecydowanie jest warty uwagi. Korzyści wynikające z instalacji zielonej ściany są długotrwałe. Mech utrzymuje się bez jakichkolwiek zniszczeń przez wiele lat, a przyjazne miejsce pracy wpływa pozytywnie na morale zespołu. Czasami taki mały dodatek potrafi zdziałać wiele dobrego. Warto się o tym przekonać na własnej skórze.

 

Related Posts

Leave a Comment

Torby ekologiczne