Rola roślin w pomieszczeniach biurowych

Home / Zielone ściany w biurach / Rola roślin w pomieszczeniach biurowych

Rola roślin w pomieszczeniach biurowych

Nie od dziś wiadomo, że kontakt z naturą wykazuje korzystne działanie na Nasze życie, wpływając na polepszenie sił witalnych, wzrost energii i koncentracji. Przebywanie wśród roślin nie ogranicza się jedynie do bezpośredniego obcowania ze światem zewnętrznym, spędzania czasu na łonie natury, ale także do otaczania się nimi na co dzień. Jeśli przez większą część dnia przebywamy w pracy, warto, aby w zasięgu Naszego wzroku znaleźć choć jeden zielony punkt, na którym moglibyśmy na chwilę zawiesić wzrok, dając moment wytchnienia zmęczonym oczom.

Pielęgnacja roślin w firmach

Rośliny w firmie mogą dopełnić, jak i całkowicie odmienić wygląd i charakter pomieszczeń. Odpowiednio dobrane kwiaty, wpasowujące się w obecną aranżację biura, stworzą wrażenie bardziej przyjaznej środowisku firmy. Praca wśród kwiatów da Nam poczucie bezpieczeństwa, a także zwiększy Nasz komfort, wpłynie na polepszenie atmosfery, tym samym podnosząc wydajność.

Umieszczenie roślin zielonych w biurze nie tylko przybliży Nas do natury, ale także zwiększy poczucie bezpieczeństwa i prywatności, szczególnie pożądanej w pomieszczeniach typu Open Space. Ustawienie dużych donic z kwiatami na podłodze stworzy swego rodzaju przestrzeń prywatną, oddzielającą poszczególne stanowiska pracy. Tego typu ścianki z kwiatów nie mają wpływu na zaburzenie układu i prawidłowej komunikacji pomiędzy pracownikami.

Odpowiednio dobrane rośliny doniczkowe w biurze, oprócz efektu wizualnego, sprawdzą się jako naturalny nawilżacz powietrza, oczyszczający je ze szkodliwych związków, wydzielanych przez pracujące urządzenia. Dzięki umiejętności oczyszczania powietrza, rośliny doniczkowe świetnie sprawdzą się dla osób poszukujących naturalnych, a tym samym ekologicznych rozwiązań w swojej firmie.

Pielęgnacja roślin w firmach – czy to jest skomplikowane?

Pomimo tego, iż na pierwszy rzut oka, opieka nad żywymi kwiatami nie wydaje się być niczym nader skomplikowanym, często rezygnujemy z umieszczania ich w przestrzeniach biurowych obawiając się tego, że w natłoku codziennych obowiązków zostaną przez Nas pominięte.

Wychodząc Państwu naprzeciw oferujemy usługi pielęgnacji roślin doniczkowych, w zależności od Państwa potrzeb. Wykonujemy zabiegi podlewania, nawożenia, przycinania oraz przesadzania roślin. W razie potrzeby dokonamy wszelkich starań, aby przywrócić Państwa rośliny po przejściach do świetnej formy. Świadczymy także fachową pomoc w doborze odpowiednich kwiatów, z uwzględnieniem najdogodniejszego miejsca pod względem preferencji świetlnych dla konkretnej rośliny doniczkowej.

Related Posts

Leave a Comment

Pielęgnacja domowego ogrodu wertykalnegoMech Chrobotek