Oplątwa – tropikalny akcent roślinny

Home / Aranżacja pomieszczeń biurowych / Oplątwa – tropikalny akcent roślinny

Oplątwa – tropikalny akcent roślinny

Wielu z Nas z utęsknieniem wyczekuje nadejścia lata, czasu pełnego długich, słonecznych dni, spędzonych na odpoczynku i błogim relaksie. Wyobrażenie lata często przywodzi Nam na myśl wakacje na rajskiej wyspie. Palmy, złocisty piasek plaż, barwne tropikalne kwiaty – to wszystko razem, zdaje się być kwintesencją wymarzonych wakacji.

A co, gdyby lato trwało cały rok?
Każdy z Nas może stworzyć skrawek swojej rajskiej wyspy, poprzez aranżację wnętrza w stylu tropikalnym.

Pielęgnacja roślin w firmach

Oplątwa – tropikalny akcent roślinny

Decydując się na tropikalną aranżację wnętrza, powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, że nie wszystkie typowe dla tamtejszego obszaru rośliny będą nadawały się do uprawy w małych pomieszczeniach. Choć spełnienie marzenia o posiadaniu własnej palmy może okazać się dość problematyczne w przypadku ograniczonej powierzchni, istnieje wiele gatunków tropikalnych kwiatów, które nie tylko świetnie udekorują Naszą przestrzeń, ale także sprawdzą się w każdych warunkach.

Idealnym przykładem tego są oplątwy, potocznie nazywane ,,roślinami powietrznymi”, których uprawa nie wymaga umieszczania w doniczce. Oplątwy, swoją wyjątkowość zawdzięczają małym łuskom, znajdującym się na powierzchni liści. Łuski nie tylko umożliwiają oplątwie bezpośrednie pobieranie wody i składników pokarmowych z powietrza, ale także pełnią funkcję ochronną, w przypadku niekorzystnych dla niej warunków zewnętrznych, takich jak zbyt intensywne słońce. Choć w naturalnych warunkach jest spotykana w koronach drzew lub na skałach, świetnie sprawdzi się jako egzotyczny, tropikalny akcent roślinny w Naszym domowym zaciszu lub w biurze.

Niepowtarzalny efekt przy niewielkich wymaganiach

Choć z założenia, oplątwy nie potrzebują podłoża po to, by funkcjonować, warto wykorzystać ich walory do stworzenia niebanalnej, tropikalnej dekoracji wnętrza. Do osiągnięcia niezwykłej kompozycji z oplątwą w roli głównej, wystarczy Nam szklany słój, który wypełnimy cienką warstwą gleby, pokrytą mchem chrobotka, który zapewni utrzymanie odpowiedniej wilgotności, wymaganej przez oplątwę. Dodatkowo możemy wzbogacić całość ozdobnymi kamyczkami, małymi muszelkami lub fragmentami kory, imitującymi naturalne środowisko występowania oplątwy.

Related Posts

Leave a Comment

Torby ekologiczne